دانشگاه emu
معرفی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس
بهمن 18, 1395
قبرس
شرایط تحصیل در رشته پزشکی در قبرس
فروردین 23, 1396
اعزام دانشجو به قبرس

اعزام دانشجو به قبرس

هر آنچه که باید در مورد مراحل تحصیل در قبرس بدانید

برای بسیاری از مردمی که قصد اخذ ویزای کشور قبرس را دارند، موضوع تحصیل و امکانات آن یکی از بزرگترین سؤالات محسوب می شود.
کسانی که برای تحصیل به کشور قبرس یا به صورت اعزام دانشجو به قبرس مهاجرت می کنند، دارای ویزای موقت می شوند. این ویزا به گونه ای است که تا اتمام دوره ی تحصیلاتشان می توانند در این کشور بمانند.شرایط تحصیل در قبرس ، تا هر اندازه که تحصیلاتشان در مدارج بالاتر به درازا کشید، می توانند ویزای موقت خود را تمدید نمایند.
والدینی که فرزندان خود را در مدارس قبرس ثبت می کنند از مزیت ویزای موقت برای خود و فرزندانشان، بهره مند می شوند.
لازم به ذکر است که این افراد اجازه ی کار نخواهند داشت و باید ثابت کنند که از جای دیگر تأمین مالی می شوند.
زمینه های تحصیلات در قبرس به شرح زیر است.

تحصیلات پیش از دانشگاه

در قبرس، تحصیلات پیش از دانشگاه یعنی همان دوره ی ابتدایی از 6 سالگی برای کودکان آغاز می شود. کودکان در قبرس پس از گذراندن 6 سال در دوره ی ابتدایی وارد دوره ی دبیرستان می شوند. دوره ی دبیرستان نیز در این کشور به مدت 6 سال طول می کشد؛ اما در بخش ترک نشین قبرس که قسمت کوچکتری از این جزیره است، گاهی دوره ی ابتدایی و دبیرستان، 11 سال به طول می انجامد.
مدارس دولتی و خصوصی قبرس دارای استاندارد بسیار بالایی در زمینه های مختلف آموزشی هستند. سطح آموزش در مدارس قبرس به گونه ای است که اتباع خارجی می توانند با تحصیل در مدارس قبرس به سرعت به دو زبان مسلط شده و صحبت کنند.
مجموعه مدارس خصوصی و دولتی در قبرس با نشان فعالیت بالا در این کشور مورد توجه مهاجران تحصیلی به قبرس هستند.

تحصیلات دانشگاهی

زندگی در قبرس به دلیل داشتن امنیت بالا، شرایط مساعد و مطلوب اجتماعی چشمگیر، داشتن محیط آرام و همچنین هزینه های مناسب زندگی، یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه ی تحصیل است. دانشگاه های آمریکایی و انگلیسی زبان موجود در این کشور دارای مدارک بسیار معتبر هستند و همچنین پل ارتباطی خوبی برای انتقال دانشجویان به دانشگاه های معتبر آمریکا و انگلیس محسوب می شوند.
شرایط ورود به دانشگاه های قبرس، قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه هاست. دانشگاه ها و کالج های خصوصی این کشور، شرایط راحت تری برای جذب دانشجو قرار داده اند.
تحصیل در دانشگاه ها و کالج های معتبر قبرس بر اساس نظام واحدی صورت می گیرد که در مقاطع تحصیلات تکمیلی، دانشجویان ملزوم به ارائه ی پایان نامه ی پژوهشی و تز هستند.
بخش یونانی نشین کشور قبرس تنها یک دانشگاه و چند کالج بزرگ و چند کالج کوچک تر دارد.
بخش ترک نشین این کشور، از لحاظ سطح زندگی کمی پایین تر از قسمت های دیگر این کشور است، اما با کمک های دولت ترکیه دانشگاه های خوبی در این قسمت کشور بنا شده است.
زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور اعم از ترک نشین و یونانی نشین، انگلیسی است.
تعطیلات پایان سال تحصیلی در این کشور از اواخر خرداد ماه تا ابتدای مهر ماه است. چنانچه دانشجویان مقیم این کشور مایل باشند می توانند با پرداخت هزینه ی ناچیز و مختصر، در خوابگاه اقامت داشته باشند.
دانشجویان این کشور، در طول مدت تحصیل خود تحت پوشش بیمه هستند. همچنین هزینه ی بیمه ی درمانی در این کشور، با محاسبه ی سالیانه بررسی شده و دانشجویان برای درمان خود ملزم به پرداخت هزینه ی اضافی نیستند.
اولیا دانشجویان می توانند برای دیدار فرزندان خود هر زمان که تمایل داشتند به قبرس سفر کنند. قبرس شمالی نیازی به ویزا ندارد اما قبرس جنوبی نیاز به ویزا دارد و باید قبل از خروج از کشور خود، ویزای قبرس جنوبی را دریافت کنند.
دانشجویان مقیم این کشور می توانند با کسب مجوز های معتبر، برای خرج تحصیل و امرار معاش خود، در هفته 20 ساعت را به کار مشغول شوند.
یکی از دغدغه های اتباع خارجی در هر کشوری، معتبر بودن مدرک تحصیلی آن کشور است. لازم به ذکر است که در کشور قبرس وزارت تحصیلی تکمیلی قبرس (معادل با وزارت علوم در ایران) توسط شورایی به نام سکاپ (SEKAP) و کیستاس (KYSTATS) بر نحوه ی عملکرد تمام دانشگاه ها و کالج های قبرس نظارت می کنند و بر اساس استانداردهای اروپا مدرک پایان تحصیل دانشجویان را صادر می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 18 =