قبرس
شرایط تحصیل در رشته پزشکی در قبرس
فروردین 23, 1396
دندان پزشکی در تبریز
تحصیل دندانپزشکی در قبرس
اردیبهشت 6, 1396
تحصیل دارو سازی در قبرس

تحصیل دارو سازی در قبرس

شرایط تحصیل در رشته داروسازی در قبرس

امروزه رشته‌های پزشکی، داروسازی و دیگر رشته‌های علوم تجربی از داوطلبین زیادی در بین جوانان برخوردار است که دلیل آن بازار کار مناسب و امید یافتن شغل مناسب و کسب جایگاه اجتماعی و شغلی است؛ اما در ایران و بسیاری از کشورهای جهان سدی به نام کنکور بسیاری از افراد حتی افراد با معدل بالای دیپلم را از دست‌یابی به این هدف محروم ساخته است. مهاجرت به کشورهای دیگر و تحصیل در این رشته‌ها یکی از گزینه‌هایی است که افراد مختلف به آن روی می‌آورند. توجه به این نکته ضروری است که دانشجویان دانشگاه‌هایی را می‌توانند انتخاب کنند که مدرک آن‌ها از سوی وزارت علوم مورد تائید باشد. برای مشاهده لیست دانشگاه‌های معتبر می‌توانید به سایت وزارت علوم مراجعه کنید.
یکی از اولین مقصدهای دانشجویان ایرانی قبرس است. یک کشور اروپایی و جزیره‌ای که در شرق مدیترانه قرار داشته و دارای آب‌وهوای معتدل است. زمستان‌های نه‌چندان سرد و تابستان‌های خنک از ویژگی‌های آب و هوایی قبرس است. این کشور طی تحولات اجتماعی و سیاسی طی قرن اخیر به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم‌شده است. بخش شمالی قبرس اغلب ترک و مسلمان بوده و بخش جنوبی آن اغلب یونانی هستند. از دیگر ویژگی‌های این کشور آمار پایین جرم و درصد امنیت بالای آن است. ضمن اینکه دولت قبرس برای جذب دانشجوی خارجی برنامه‌ریزی‌های فراوانی انجام داده است و دانشجویانی در بدو ورود برای اسکان و ورود به دانشگاه با موانع زیادی مواجه نخواهند شد. هزینه‌های زندگی و اقامت در قبرس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر بوده و دارا بوده جاذبه‌های توریستی فراوان، وجود پروازهای متعدد از دیگر مسائلی است که دسترسی به این کشور را آسان کرده است. دانشجویان برای رفتن به قبرس می‌توانند از ترکیه به این کشور بروند.

شرایط تحصیل رشته داروسازی در قبرس

رشته داروسازی از رشته‌های تازه تأسیس در دانشگاه EMU (دانشگاه مدیترانه شرقی) است. این رشته تحصیلی در دو دوره 5 و 6 ساله ارائه‌شده است که تنها دوره 6 ساله آن از سوی وزارت علوم مورد تائید قرارگرفته و دانشجویان الزاماً باید در دوره‌های 6 ساله ثبت‌نام نمایند. کلیه دروس به زبان انگلیسی تدریس شده و دانشجویانی که مدرک تافل یا آیلتس دارند می‌توانند با ارائه مدرک در دانشگاه ثبت‌نام کنند؛ اما برای تحصیل در دانشگاه قبرس نیازی به داشتن مدرک زبان نیست. اگر سطح زبان شما بالا باشد و در آزمون زبان دانشگاه موفق به اخذ امتیاز Advance بشوید مشکلی برای ثبت‌نام نخواهید داشت. در غیر این صورت باید در به شکل جداگانه در کالج ثبت نام کرده و دوره‌های زبان انگلیسی را بگذرانید. هزینه هرترم در کالج 2000 دلار است. فارغ‌التحصیلان داروسازی از این دانشگاه اجازه فعالیت در ترکیه و اروپا را داشته و مدرک این دانشگاه مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات است.

هزینه‌های تحصیل در رشته داروسازی در قبرس

خوب است بدانید دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس یک دانشگاه خصوصی است و هزینه رشته داروسازی برای هر ترم 7705 دلار است. برای ثبت‌نام در این رشته دانشجویان باید دارای مدرک پیش‌دانشگاهی ریاضی یا تجربی و یا دیپلم قدیم تجربی یا ریاضی با معدل 18.5 به بالا باشند. دانشجویانی که از این شرط معدل برخوردار هستند شامل بورسیه دانشگاه شده و از تخفیف 50 درصدی برخوردار می‌شوند. دانشجویان می‌توانند شهریه را در هر ترم به‌صورت اقساط پرداخت کرده و تخفیف شهریه در تمام سنوات برقرار است مگر درصورتی‌که معدل آنان کمتر از 10 شود. ضمناً انتقال دانشجویان به ایران امکان‌پذیر نخواهد بود.

هزینه‌های زندگی در قبرس

یک دانشجو برای تحصیل در قبرس علاوه بر هزینه‌های تحصیلی باید هزینه‌های اسکان و زندگی را نیز در نظر داشته باشد. ازنظر اسکان، هزینه خوابگاه‌های دانشجویی از اسکان در منزل شخصی به‌مراتب ارزان‌تر خواهد بود. هزینه خوابگاه و اسکان در حدود 2000 تا 6500 دلار در سال است. هزینه‌های خوردوخوراک درصورتی‌که غذا در منزل تهیه شود چندان زیاد نشده و در حدود 200 تا 300 دلار است. خوب است بدانید که قیمت مواد غذایی فرق چندانی با کشور خودمان ندارد. هزینه رفت‌وآمد نیز 150 دلار در ماه است. به‌طورکلی حداکثر هزینه‌های ماهانه در حدود 900 دلار است. به‌ غیراز این‌ها هزینه انواع بیمه‌ها، هزینه اینترنت و … نیز باید مدنظر قرار گیرد.

مدارک لازم برای ثبت‌نام در رشته داروسازی در قبرس

1- ارائه اسکن مدرک دیپلم قدیم و یا پیش‌دانشگاهی و ریز نمرات 3 سال تحصیلی (همراه با ترجمه رسمی به زبان ترکی استانبولی یا انگلیسی)
2- ارائه اسکن عکس 3×4 جدید
3- ارائه مدرک زبان انگلیسی (در صورت دارا بودن)
4- ارائه اسکن صفحه اول پاسپورت (و یا ترجمه رسمی صفحه اول شناسنامه به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی) در صورت نداشتن پاسپورت
قابل‌ ذکر است برای کسب اطلاعات دقیق و به‌ روز در مورد شهریه دانشگاه می‌توانید به سایت دانشگاه EMU در ایران مراجعه کنید.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با تیم اعزام دانشجو به قبرس می توانید تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه ها بسته شده است