تحصیل دارو سازی در قبرس
شرایط تحصیل دارو سازی در قبرس
فروردین 27, 1396
تحصیل رایگان در قبرس
تحصیل رایگان در قبرس
اردیبهشت 25, 1396
دندان پزشکی در تبریز

دندان پزشکی در تبریز

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

رشته هایی نظیر پزشکی و دندان پزشکی از محبوبیت خاصی در بین تعداد زیادی از مردم برخوردارند و سالانه تعداد بسیاری از افراد علاقه مند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت می کنند و در دانشگاه های آن جا به تحصیل می پر دازند.دندانپزشکی و پزشکی نیز از جمله رشته هایی می باشند که شرایط کاری خوبی را دارا هستند و داوطلبان زیادی دارند.

گروه پزشکی در قبرس

کشور قبرس نیز سالانه دانشجویان را زیادی را برای تحصیل می پذیرد ولی چون قدمت دانشگاه های این کشور زیاد نیست این کار با همکاری دانشگاه های ترکیه انجام می گیرد. به شکلی که افراد متقاضی بخشی از دوره خود را در قبرس و مابقی را در ترکیه سپری می کنند.
ارزشیابی مدارک پزشکی قبرس در ایران چه شرایطی دارد؟
دانشگاه های قبرس جزو لیست وزارت بهداشت ایران نیستند، اما اگر شما بیش از نیمی از تحصیل خود را در دانشگاه مورد قبول وزارت سپری کنید مدرک شما مورد ارزشیابی قرار می گیرد. دانشگاه های قبرس نیز این شرایط را دارا هستند که دانشجویان می توانند دوره ای از تحصیلات خود را در دانشگاه های ترکیه بگذارند. دانشگاه های ترکیه مورد تایید ایران هستند و ارزشیابی می شوند.
دلیل اینکه گروه پزشکی در قبرس طرفدار دارد چیست؟
دانشگاه های ترکیه برای قبولی و پذیرش دانشجویان آزمون ورودی سختی دارند ولی دانشگاه های قبرس این چنین نیست. افراد متقاضی برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی وارد دانشگاه های قبرس می شوند تا از آنجا نیز به دانشگاه های ترکیه دست یابند. دانشگاه قبرس در حال ارتقا سطح علمی و تحقیقاتی بین المللی خود است تا به یک موسسه عالی در منطقه مدیترانه تبدیل شود. تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در قبرس
دانشگاه پزشکی قبرس در چهار رشته (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و …) در مقطع های کارشناسی و کارشناسی و به زبان انگلیسی ارائه می شود. در طول ۲۰ سال اخیر آموزش در بین دانشجویان بین الملل در قبرس محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در قبرس

برخی از دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند عبارتند از:
دانشگاه قبرس

دانشگاه قبرس فناوری

قبرس به دلیل موقعیت جغرافیایی خود که همانند چهارراهی بین قاره های آسیا، اروپا و آفریقا است دانشجویان زیادی را سالانه از سرتاسر جهان میپذیرد. آموزش با کیفیت عالی، محیطی امن، هزینه های زندگی مقرون به صرفه، آب و هوایی لذت بخش، تدریس منحصرا به زبان انگلیسی نیز از دیگر علل افزایش دانشجو به این کشور و دانشگاه هایش می باشد. با اینکه بسیاری از دانشکده های دانپزشکی قبرس نو پا هستند ولی دارای تجربه بین المللی با موسسات همکار هستند. ارزش همکاری ها به قدری است که فارغ التحصیلان به آسانی می توانند در دانشگاه هاب سنت جورج لندن و دانشکده پزشکی دانشگاه نیکوزیا به ادامه تحصیل بپردازند.
دانشگاه قبرس دارای ۸ دانشکده، ۲۲ بخص و ۱۱ مرکز تحقیقات مختلف علمی می باشد. در سال های ۲۰۱۴_۲۰۱۵ حدود ۷۲۰۰ نفر در مقاطع کارشناسی و ارشد در این دانشگاه ثبت نام کرده اند. دانشگاه قبرس با کسب بیش از ۹۵ افتخار در پروژه های مختلف در طول سه سال اخیر به موفقیت های فراوانی دست یافته است. دانشگاه در حال حاضر میزبان ۴۴ پروژه است. کسی می تواند در قبرس به تحصیل بپردازد که به زبان انگلیسی کامل مسلط است چرا که تدریس دانشگاه ها به این زبان است.
شرایط تحصیل در رشته کارشناسی نیز مانند دیگر کشور هاست ولی به طبع تقاوت هایی نیز خواهد داشت که با ید قبل از اقدام مورد توجه و تحقیق قرار گیرد.

دانشگاه شرق

دانشگاه شرق (NEU) از دانشگاه های بین المللی کشور قبرس است. این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به بیش از ۹۵۰۰۰۰ دانشجو امکان تحصیل می دهد. این دانشگاه در نیکوزیا در سال ۱۹۸۸ به عنوان دانشگاهی چند رشته ای ساخته شد. دانشگاه شرق از اعضای انجمن دانشگاه اروپایی (امارات) است. هم چنین در انجمن بین المللی دانشگاه (IAU) در یونسکو، انجمن بین المللی آموزش مهندسی (IGIP)، کمیسیون مشترک بین المللی (JCI) و فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام (FUIW) است. دانشکده های پزشکی و دنداپزشکی این دانشگاه نیز از بهترین و معروف ترین دانشکده ها محسوب می شود.
دانشگاه های اروپایی قبرس (EUC) که در سال ۲۰۱۳، دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) در سال 1979 نیز از جمله دانشگاه هایی هستند که دارای دانشکده پزشکی و دندان پزشکی معتبر با سطح علمی معتبر بین المللی می باشند.

جهت اطلاعات بیشتر با گروه اعزام دانشجو به قبرس میتوانید تماس حاصل فرمایید.
نویسنده: مهر ی رقمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =