قبرس
اعزام دانشجو به قبرس و تحصیل در قبرس
آذر 24, 1395
دانشگاه emu قبرس
تحصیل در قبرس شمالی
دی 9, 1395
دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه نیکوزیا قبرس

شرایط تحصیل در دانشگاه های قبرس

قبرس ، یک کشور اروپایی است که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است.
این کشور ، علاوه بر بهره مندی از بسیاری از مزایای اروپایی بودن خود، از مزایایی دیگر نیز بهره مند است.
داشتن آب و هوا و طبیعتی متنوع تر و بهتر از اکثر کشورهای اروپایی و همچنین هزینه های نسبتا پایین زندگی به نسبت کشور های اروپایی و تنوع مکان های دیدنی و جذاب ، این کشور جزیره ای کوچک را به مقصدی برای سه گروه از بازدید کنندگان غیر بومی ، بدل ساخته است. گردشگران، دانشجویان و داوطلبان اقامت(برای مطالعه جاذبه های گردشگری قبرس به این صفحه مراجعه کنید).
در این مطلب، به گروه دانشجویان و مبحث اعزام دانشجو به قبرس ، مختصرا خواهیم پرداخت.
کشور قبرس ، مدتهاست که بعنوان کشوری دانشجو پذیر ، بین داوطلبان تخصیل در کشور های خارجی ، شناخته شده و یکی از گزینه های مناسب تحصیلی به شمار می رود. اما چرا ؟

مزایای تحصیل در قبرس

1- در این کشور خواهید توانست با هزینه هایی مناسب ، زندگی مشابه زندگی در کشوری اروپایی را تجربه کنید. این کشور توانسته در سطح قابل قبولی ، امکانات یک زندگی مناسب و معقول را برای ساکنانش فراهم کند.(
2- در این کشور با صرف هزینه ای بسیار پایین تر از دانشگاه های معتبر اروپایی ، خواهید توانست ، تحصیلاتی عالی و با کیفیت انجام دهید.
3- دانشگاه های این کشور ، توانسته اند ، رتبه و اعتبار بسیار مناسبی را در رده بندی تحصیلی دانشگاه های بین المللی و دانشگاه اروپایی ، کسب کنند و از سوی بسیاری از دانشگاه های معتبر اروپایی ، معتبر و قابل تایید شناخته شده و مدارک شان ، مورد قبول آن دانشگاه ها، می باشد.
4- مدارک دانشگاهی صادر شده از دانشگاه های قبرس ، برای دانشجویان اعزامی از ایران به قبرس ، مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد.
5- در برخی موارد ، امکان اخذ بورس تحصیلی مناسبی برای داوطلبان اعزام بصورت دانشجو به قبرس ، فراهم است.
6- دانشجو می تواند با اخذ ویزاهای کوتاه مدت و میان مدت، خانواده خویش را نیز بدون محدودیت رفت و آمد ، در دوره هایی ، از تحصیل خود، به همراه داشته باشد. همچنین برای دانشجویان متاهل ، امکان اقامت در قبرس در طول دوره تحصیل ، به همراه همسر و فرزندان ، فراهم است.
7- تنوع رشته ها و مباحث درسی در دانشگاه های قبرس که مدارک فارغ التحصیلی اش برای وزارت علوم ایران ، قابل قبول باشد ، برای آنان که خواستار رفتن به قبرس در قالب طرح های اعزام دانشجو هستند، بسیار بالاست که این امر قدرت انتخاب آنان را به نحو چشمگیری افزایش می دهد. همچنین امکان تحصیل در تقریبا تمامی این رشته ها، در تمامی مقاطع تحصیلی ، وجود دارد.
8- دانشجویان در طول دوره تحصیل خود، از بیمه سلامت که از بدو ورود برای آنان در نظر گرفته و مقرر شده است ، بهره مند باشند.

شهریه های دانشگاه های قبرس

هزینه تحصیل در قبرس ، در تمام دانشگاه های این کشور ، یکسان نیست. همچنین باید در نظر داشت که در این مطلب ، تنها مطالب مربوط به قبرس مرکزی یا قبرس اروپایی مطرح شده است. در دانشگاه های قبرس شمالی ، وضعیت قدری متفاوت است که در مطلب جداگانه ای به آن پرداخته شده است. در این قسمت ، مختصرا نگاهی به هزینه های تحصیل در قبرس ، برای داوطلبان اعزام دانشجو به قبرس ، خواهیم انداخت.(برای مطالعه کلیه هزینه ها در قبرس به این صفحه مراجعه فرمایید)

هزینه تحصیل در دانشگاه نیکوزیا

نیکوزیا پایتخت قبرس است که برخی از بهترین دانشگاه های این کشور را نیز در خود جای داده است. دانشگاه اصلی آن به نام دانشگاه نیکوزیا ، بطور متوسط به صرف هزینه هایی به شرح زیر نیازمند است.
هزینه دوره ی تحصیلی در مقطع کارشناسی به طور سالیانه 10000 یورو است.
هزینه دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای کل دوره (2 سال ) بین 30000تا10000 یورو است.
هزینه تحصیل در مقطع دکترا برای کل دوره 3 ساله 13500 یورو ،که به ازای هر سال اضافه بعد از 3 سال ،سالی 1500 یورو محاسبه خواهد شد.

هزینه تحصیل در دانشگاه اروپایی قبرس

هزینه دوره ی تحصیلی در مقطع کارشناسی به صورت واحدی برای هر درس 345 یورو است.
هزینه دوره ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به صورت واحدی برای هر درس 375 یورو است.
هزینه تحصیل در مقطع دکترا برای سال اول 7200 یورو و برای سال دوم 4800 یورو می باشد و به ازای هر سال اضافه بعد از سال دوم ،سالی 1500 یورو محاسبه خواهد شد

(برای مطالعه بیشتر  شرایط تحصیل در قبرس اروپایی به این برگه مراجعه کنید).
بر اساس تمام مطالب گفته شده، می توان قبرس را بعنوان یک گزینه جدی برای انتخاب محل تحصیل و استفاده از طرح های اعزام دانشحو به مقصد آن کشور ، در نظر گرفت.

نویسنده:سمیه حسینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 5 =